Dylatacje, antywibracje
Systemy dylatacyjne i antywibracyjne produkowane są na bazie odpowiednio dobranych gum, pianek i laminatów. Grubość, skład i inne parametry produktu finalnego dobierane są w zależności od parametrów i rodzaju drgań, oczekiwanego stopnia redukcji drgań, planowanych warunków pracy, warunków zewnętrznych i substancji, na które mata będzie narażona, charakterystyki podłoża, sposobu montażu, maksymalnej możliwej grubości, obciążeń, dodatkowych parametrów wygłuszających itp.
Materiały antywibracyjne produkowane są w arkuszach, w postaci taśm i wykrojów, w wersji samoprzylepnej lub bez kleju; materiały dylatacyjne dostępne są w postaci nawojów, arkuszy i taśm o rozmiarach dobranych do danego zastosowania.
Podstawowe zastosowania:
- dylatacje pionowe i poziome budowlane,
- dylatacje w konstrukcjach stalowych,
- dylatacje przy wylewkach,
- systemy antywibracyjne pod maszyny i urządzenia,
- systemy dylatacyjne i antywibracyjne do dużych obciążeń,
- maty dylatacyjne do zastosowań zewnętrznych odporne na warunki atmosferyczne (np. pod klimatyzatory na dachach budynków itp.),
- dylatacje międzystropowe,
- dylatacje i antywibracje pod fundament,
- systemy antywibracyjne i dylatacyjne pod stanowiska pomiarowe,
- taśmy antywibracyjne do stosowania w produkcji maszyn i urządzeń,
- podkładki i przekładki antywibracyjne.
Maty, taśmy i systemy dylatacyjne oraz antywibracyjne produkowane są na zamówienia, po uprzednim dobraniu materiałów odpowiednich do wymagań i specyfiki danego zastosowania.