Rolep - mikrogumaRolep - materiały samoprzylepneRolep - producent materiałów samoprzylepnych
RYNEK-ROLEP TM
TERMOFORMOWANIE

Termoformowanie to technologia polegająca na użyciu wysokich temperatur do nadawania tworzywom sztucznym pożądanych kształtów. Do termoformowania wykorzystujemy elastyczne, zamkniętokomórkowe pianki PE (polietylenowe) o różnych gęstościach i twardościach. Wyroby gotowe produkowane w tej technologii mogą mieć dowolne kształty, przy czym zastosowane do ich produkcji pianki nie tracą swoich właściwości.

Produkowane w ten sposób wyroby to różnorodne, elastyczne elementy, takie jak np: ochraniacze do wszywania w kombinezony sportowe, motocyklowe itp; nakolanniki do ubrań roboczych, wkładki ortopedyczne (np. przepuklinowe, krzyżowe), wkładki i usztywnienia odzieżowe, elementy plecaków, walizek, siedzeń; elementy wykończeniowe w motoryzacji, elementy wykończeniowe i ratunkowe w przemyśle jachtowym.

Termoformowanie stanowi doskonały zamiennik dla elementów wykonanych metodą wtrysku; poprzez możliwość zastosowania w jednym wyrobie pianek i laminatów o różnych gęstościach i twardości uzyskuje się produkt o optymalnych parametrach.